Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Kupon na pierwszy zabieg:

20zł

Odbierz kupon

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Rytuały Japońskie Dla mężczyzn Kwasy Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna
estetyczna
Badania
genetyczne
Wybielanie
zębów
Zabiegi
inne
Makijaż
permamentny
Pakiety
zabiegowe
Raty
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Rytuały japońskie Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna estetyczna

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem – jak depilujemy, dlaczego warto?

Depilacja woskiem jest w pełni bezpieczną, mało inwazyjną i naturalną metodą usuwania owłosienia. Zaletą korzystania z depilacji woskiem jest szybkość wykonywania zabiegu oraz efekt utrzymujący się do 3-4 tygodni. Co warto podkreślić, ta metoda jest najbardziej atrakcyjna cenowo w porównaniu do fotodepilacji czy pasty cukrowej.

Technika depilacji woskiem

Depilacja woskiem polega na jego podgrzaniu tak by uzyskać półpłynną postać. Następnie jest on nakładany na skórę szpatułką zgodnie z kierunkiem w którym rosną włoski. Włosy wraz z cebulkami usuwane są w przeciwnym kierunkiem do ich wzrostu. 

Przy każdej następnej depilacji włoski stają się coraz słabsze. W Yasumi oferujemy depilację woskiem bezpaskowym (tzw. twardym) – polecanym przy depilacji miejsc wrażliwych, trudno dostępnych takich jak bikini, pachy, twarz; oraz depilację woskiem paskowym (tzw. miękkim) – polecany do dużych powierzchni, mniej wrażliwych na ból – nogi, ręce, plecy.

Zalety depilacji woskiem

• Szybkość wykonywania zabiegu
• Idealna metoda przy dużych powierzchniach ciała (nogi, uda, plecy, klatka piersiowa)
• Natychmiastowy efekt, utrzymujący się przez 3-4tygodnie
• Mniej podrażnień wrastających włosków w porównaniu do depilacji domowymi sposobami
• Idealny wiosną i latem jako alternatywa dla fotodepilacji
• Skuteczne usuwanie owłosienia bez względu na barwę włosa
• Najbardziej atrakcyjna cenowo metoda gabinetowej depilacji

Przebieg zabiegu: Nałożenie szpatułką na depilowaną partię ciała podgrzanego wosku + depilacja + aplikacja preparatu nawilżającego i łagodzącego podrażnienia (Calming Balm/ Calm and Protect)


Jak się przygotować PRZED depilacją woskiem?

• Aby złuszczyć naskórek i zapobiec wrastaniu włosków możesz dzień przed wykonać peeling ciała
• Na 1-2 dni przed depilacją nie wystawiaj skóry na działanie promieni słonecznych, nie korzystaj z sauny, solarium
• W dzień zabiegu nie używaj tłustych kremów, oliwek do ciała
• Nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami na 1-2 dni przed depilacją
• Jeśli jesteś w czasie terapii retinoidami lub tuż po bądź stosujesz kosmetyki na bazie retinolu skonsultuj się ze swoim lekarzem/ kosmetologiem
• Zwróć uwagę na stan swojej skóry – czy nie występują podrażnienia, rany, zmiany chorobowe, żylaki, pęknięte naczynka
• Najlepszy efekt depilacji woskiem uzyskuje się przy długości włosków około 0,5-1 cm, pozwól im nieco podrosnąć

Depilacja miejsc intymnych – rodzaje, przebieg zabiegu, depilacja, a menstruacja

Wstydzę się przyjść na depilację bikini. Boję się oceny...

W gabinetach Yasumi zatrudniamy ekspertów depilacji, ale również ekspertów w zakresie profesjonalnej obsługi klienta. Możesz być pewna, że zadbamy o Twój komfort, wygodę, dyskrecję i przyjazną atmosferę. Depilacja bikini to jedna z najczęściej wykonywanych depilacji w naszych gabinetach, Klientki które początkowo decydowały się tylko na bikini francuskie przy następnej wizycie chętnie decydują się na głębsza formę – bikini brazylijskie lub hollywoodzkie.

Czego mogę spodziewać się podczas pierwszej depilacji bikini?

- powiedz naszemu ekspertowi, że to Twoja pierwsza depilacja - dołożymy wszelkich starań byś poczuła się jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Jeśli sobie tego życzysz możemy wykonać próbę na małej partii ciała aby sprawdzić czy skóra dobrze toleruje depilację.
- aby depilacja była skuteczna optymalna długość włosa powinna wynosić 0,5-1 cm
- bezpośrednio przed zabiegiem zostaniesz poproszona o skorzystanie z bidetu i odświeżenie miejsc intymnych, które będą poddane depilacji. Otrzymasz również jednorazową bieliznę, którą należy założyć.
- dla zapewnienia Ci większego komfortu podczas depilacji bikini nasza ekspertka poprosi Cię o współpracę przy naciąganiu skóry oraz ułożeniu ciała
- po zabiegu możesz samodzielnie nałożyć preparat niwelujący podrażnienia.

Rodzaje depilacji bikini

Bikini francuskie - depilacja płytka. 

Włoski usuwane są z linii bikini i pachwin. Wargi sromowe oraz tył (wewnętrzna strona pośladków) nie są depilowane.

Bikini brazylijskie - depilacja głęboka. 

Głębsza od depilacji francuskiej. Włoski usuwane są z przodu aż do wcześniej uzgodnionej szerokości / kształtu (pasek, trójkąt), z części warg sromowych (głębokość ustalana z klientką)

Bikini hollywoodzkie - depilacja bardzo głęboka. 

Całkowita depilacja. Od depilacji brazylijskiej i francuskiej różni się tym, że włoski całkowicie usuwane są ze wzgórka łonowego oraz z warg sromowych.

Depilacja podczas miesiączki – TAK czy NIE?

Jest to jak najbardziej możliwe. Nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne i techniczne do wykonania depilacji miejsc intymnych podczas miesiączki. W przypadku depilacji bikini należy jedynie zabezpieczyć się przy pomocy tamponu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych przed zabiegiem i po nim. Zastanów się jednak nad innym terminem depilacji w przypadku gdy Twoje ciało jest bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne, a Ty odczuwasz większy ból w czasie trwania miesiączki.

Zalecenia PO depilacji

• Bezpośrednio po zabiegu nie dotykaj depilowanego miejsca rękoma
• Do 24h unikaj wzmożonej aktywności fizycznej, sauny, basenu, jacuzzi, fitness, siłowni, makijażu na wydepilowaną część twarzy, antyperspirantów w przypadku wydepilowanych pach. Blokerów potu nie należy stosować do 48h po zabiegu.
• Systematycznie nawilżaj skórę kremem Calm and Protect z aloesem, allantoiną oraz filtrem SPF 30
• Po 3-4 dniach wykonaj peeling w celu usunięcia martwego naskórka, zapobiegniesz również wrastaniu włosków

Przeciwwskazania

• Zapalenie/ zakrzepica żył
• Żylaki
• Opryszczka w miejscu wykonywania depilacji
• Oparzenia słoneczne
• Duże sińce i krwiaki
• Świeże rany
• Strupki po ukąszeniu owadów
• Znamiona*
• Rozszerzone naczynia włosowate
• Stosowanie kosmetyków z retinolem*
• Stosowanie retinoidów/ kuracji przeciwtrądzikowej*
• Złuszczanie/ peeling naskórka*
*skonsultuj się osobiście z naszym ekspertem depilacji

Męska depilacja

Mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd i decydują się na depilację. To nie tylko modna, ale również dbałość o higienę, dobry wygląd i komfortowe samopoczucie. Najczęściej depilowane strefy to pachy, plecy, klatka piersiowa.

Przy dłuższym, męskim owłosieniu pierwszy zabieg wykonywany przy użyciu wosku może być nieco bardziej bolesny – włoski usuwane są wraz z cebulkami. Efekt gładkiej skóry jest jednak natychmiastowy i utrzymuje się nawet do 3-4 tygodni. Warto mieć na uwadze, że z każdym zabiegiem ból jest mniejszy, ponieważ włoski stają się słabsze, a depilacja mniej dokuczliwa. Depilacja woskiem jest szczególnie polecana w przypadku dużych partii ciała - pleców, pośladków, klatki piersiowej, nóg, rąk.

Ze względu na fakt, iż mężczyźni pocą się intensywniej bardzo ważna jest dbałość o higienę. Aby uniknąć m.in. zapalenia mieszków włosowych polecamy stosowanie mydła antybakteryjnego na wydepilowane ciało. Warto pamiętać by przez pierwsze dni unikać siłowni, basenu, sauny, mocnego słońca i solarium.

Co warto wiedzieć o włosach?

Włosy pokrywają prawie całą powierzchnie ciała. Są zbudowane z białka fibrylarnego – keratyny. W poprzecznym przekroju włosa wyróżnić możemy osłonkę (łuskę włosową) warstwę korową (zawierającej melaninę, nadającą włosom kolor) oraz rdzeń.

Każdy włos składa się z:
• łodygi, która wystaje ponad powierzchnię skóry
• korzenia, który tkwi wewnątrz mieszka włosowego

Fazy wzrostu włosów
Wyróżniamy 3 główne fazy wzrostu włosa:

Anagen- znajduje się w niej 85-90% włosów. Jest aktywną fazą wzrostu, która w zależności od okolicy, może trwać od kilku tygodni (nogi) do kilku lat (głowa). Jest to najlepszy czas na usuwanie zbędnego owłosienia. Cebulki włosów we wczesnej fazie anagenu połączone są z brodawką włosową. W chwili wysunięcia ich w tej fazie, zostaje uszkodzona brodawka włosa oraz przyłączone do niej naczynia krwionośne a ścianki mieszka włosowego ulegają zapadnięciu.

Katagen- tzw. faza przejściowa. Włos przestaje rosnąć, brodawka włosowa dezaktywuje się, a mieszek włosowy zaczyna się cofać. W tym czasie pojawia się zalążek nowego włosa.

Telogen- znajduje się w niej ok. 10- 15% włosów. Jest to ostatnia faza wzrostu włosa. Mieszek włosowy przechodzi w stan spoczynku, a włos pozostaje martwy. W prawidłowym procesie zostaje on wypchnięty przez rosnącą nową łodygę włosa. Usuwanie włosów w tej fazie jest najmniej efektywne.

W przypadku, kiedy stosujemy długotrwale krem do depilacji lub maszynkę do golenia, usuwamy tylko zewnętrzną strukturę włosa. Czynności te powodują stymulację łodygi do odbudowy. W konsekwencji struktura włosa się pogrubia, a tym samym poszerza się kanał mieszka. W prawidłowym procesie, włos telogenowy zostaje wypchnięty przez nowego włosa. W przypadku, gdy włosy są mocne i grube, a ścianki mieszka uległy poszerzeniu, nowy włos anagenowy, mając ze dużo miejsca, nie wypycha starego, tylko rośnie obok. Taki proces nazywamy mesanagenem -> z jednego mieszka wyrastają dwie, a nawet trzy łodygi włosa. Jest to proces odwracalny, gdyż przy systematycznej depilacji ścianki mieszka włosowego ulegają zapadnięciu i anagenowy włos zaczyna rosnąć prawidłowo, wypychając włosa w fazie telogenowej. Gdy ponownie powrócimy do tradycyjnej metody usuwania zbędnego owłosienia, MESANAGEN może na nowo się pojawić.

Rodzaje włosów

Lanugo (meszek) - występuje u nowo narodzonych dzieci. Te włoski wypadają zaraz po urodzeniu lub dziecko traci je już w łonie matki.

Meszek stały - włosy pierwotne - tworzą go wszystkie drobne włoski pokrywające ciało człowieka. Przypomina meszek pokrywający skórkę brzoskwini. Włosy te rosną stosunkowo wolno i są osadzone płytko.

Włosy ostateczne - grube, głęboko osadzone włosy z dobrze rozwiniętymi korzeniami i cebulkami. Występują u obu płci na głowie, brwiach, powiekach, pod pachami, w okolicach narządów płciowych oraz na twarzy u mężczyzn.

NIE ZNALAZŁAŚ/EŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE? Skontaktuj się z nami 

  • Cena: Od 20 - szczegółowy cennik na dole strony
  • Obszar zabiegowy: plecy, brzuch, barki, pachy, przedramiona, ramiona, dłonie, pośladki, uda, stopy, plecy (górna część), plecy (dolna część)
  • Na problem: uciążliwe owłosienie