Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Kupon na pierwszy zabieg:

20zł

Odbierz kupon

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Rytuały Japońskie Dla mężczyzn Kwasy Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna
estetyczna
Badania
genetyczne
Wybielanie
zębów
Zabiegi
inne
Pakiety
zabiegowe
Raty
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Rytuały japońskie Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna estetyczna

Piękna zdrowa cera - beta karoten

Beta-karoten poprawi wygląd Twojej skóry

Masz bladą cerę i zastanawiasz się czy iść do solarium? Lepiej skocz do warzywniaka po marchewkę, brokuła i paprykę. Dzięki dużej zawartości beta-karotenu poprawiają koloryt skóry. 

Beta-karoten jest prowitaminą witaminy A (dostarczony z pokarmem jest przeksztatcany w wątrobie w witaminę A). Gdy brakuje beta-karotenu, powstają toksyczne rodniki, które zakłócają przebieg reakcji biochemicznych w organizmie. Witamina A neutralizuje wolne rodniki, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry. Poza tym poprawia wzrok i regeneruje komórki nabłonkowe (również naskórka), pobudza system immunologiczny, przekształca substancje chorobotwórcze na mniej szkodliwe związki chemiczne, chroni przed miażdżycą i zmniejsza ryzyko zawalu serca. Brak witaminy A może być przyczyną powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym lub w nerkach. Według jeszcze niepotwierdzonych naukowo opinii beta-karoten odgrywa szczególną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. ponieważ witamina A bierze udział w różnicowaniu i rozmnażaniu komórek.

Najbardziej wartościowe źródła beta-karotenu to marchew, szpinak, brukselka, żółty melon i morele. 

 

Uwaga! Dieta obniżająca poziom cholesterolu (np. soja, czosnek) utrudnia przyswajanie witaminy A. Wymaga wzbogacenia pokarmów w beta-karoten. 

 

Żródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 17

Zobacz inne porady